Hrobka SchwarzenberGů domanín - jihočeské campo santo

 PROSÍME, SVOU NÁVŠTĚVOU RESPEKTUJTE PIETU MÍSTA (zákaz jízdy na kole je platný na celý areál parku hrobky)

 


 

TŘEBOŇ

Třeboň rožmberská, Třeboň schwarzenberská, Třeboň lázeňská, Třeboň líbezná,
poklidná i životem kypící. Městu dominuje renesanční zámek
obklopený rozlehlým anglickým parkem, vystavěný pod hrází rybníka Svět, na jehož nádvořích ještě dnes řinčí zbraně rytířů i kavalírů, ale také zní hudba doprovázející lehké kroky tanečníků.
Třeboň je lék pro duši i tělo - a na zámku to všechno začíná...

 

 


 

 

Vážení návštěvníci,
s ohledem na současná proticoronavirová opatření MZ ČR je od čtvrtka 10.9.2020 nutné ve všech interiérech zámku i hrobky mít zakrytá ústa a nos rouškou - platí to jak pro prohlídkové expozice, tak i pro prostory pokladny, veřejných toalet, kanceláří, hostelu, i gastronomických provozoven.

Z dalším preventivních opatření jmenujme možnost dezinfekce rukou u vstupu do pokladny, do malého nádvoří, v budově hostelu, u vstupu do kaple hrobky, i na veřejných toaletách, v nichž probíhá pravidelný úklid a dezinfekce dotykových ploch. Na zámku též preferujeme platbu kartou před hotovostí (na hrobce je však platba možná pouze v hotovosti). Pokud se necítíte dobře, přehodnoťte nutnost své návštěvy památkových objektů. Za dodržování 2 metrových rozestupů i ve venkovních prostorách předem děkujeme.

S ohledem na opatření paní generální ředitelky NPÚ proběhnou naplánované akce, avšak s ohledem na výše vypsaná opatření. Nové akce od tohoto okamžiku nesjednáváme, což se může dotknout i jinak tradičního a bohatého programu v adventním a vánočním čase. O podrobnostech a plánech budeme ještě určitě v průběhu příštích dní a měsíců informovat.

Až do neděle 1.11. jsou zámek i hrobka otevřeny od úterý do neděle, od 9.00 do 15.15 hodin. Otevřeno bude taktéž v pondělí 28.9., ve státní svátek na den sv. Václava.

Děkujeme za Vaši podporu i respektování těchto opatření, stejně tak i za Vaši ohleduplnost k ostatním návštěvníkům.

S díky a úctou za správu zámku a hrobky
Bc. Vít Pávek, kastelán
pavek.vit@npu.cz / 602 806 508, 384 721 193

 


 

ZAČÁTKY PROHLÍDEK / září 2020:

 

ÚTERÝ - NEDĚLE

9.15 / 10.00 /  10.45 / 11.30 / 12.20 13.10 / 14.00 / 14.45 / 15.30

 

 

* * * * *

 

 

 NENECHTE SI UJÍT:

 


 


 

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA NEDALEKÝ TŘEBOŇSKÝ ZÁMEK:

 


 

 

* * * * *

 

 

* * * * *

 

 


 

 

 


 

 

Nechte se inspirovat k výletům...
třeboňské památky / zámek a klášter v Borovanech / čtyřlístek jihočeských ZOO

Vyzkoušejte pohostinnost zámku...
Ubytování v zámeckém hostelu
Krčma u Kellyho / Kavárna Paolo Sarcelli / Pizzeria Macondo / Restaurace Šupina

 

 


Akce

Výstava

TŘEBOŇ: výstava květin AMARYLIS VE SVĚTĚ KÁVY A ČOKOLÁDY

  • Zámek Třeboň - trasa B ()
  • 2. 4. 2021–11. 4. 2021
  • 9.00–17.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele

Zprávy

Kupte si vstupenky na naše památky online

8. 7. 2020

Na naše památky si od tohoto roku můžete koupit vstupenky i na internetu. Přečtěte si detailní informace, jak postupovat při nákupu.

Zažijte Noc kostelů na našich památkách

11. 6. 2020

V pátek 12. června proběhne Noc kostelů, která opět umožní návštěvníkům zdarma navštívit sakrální památky včetně některých kaplí, kostelů a klášterů pod správou NPÚ.

Národní památkový ústav vydal monumentální knihu o šlechtické diplomacii „Ve znamení Merkura“

25. 3. 2020 (aktualizováno 2. 4. 2020)

Na knižní trh v těchto dnech vstupuje nepřehlédnutelná kniha Ve znamení Merkura s podtitulem Šlechta českých zemí v evropské diplomacii z produkce Národního památkového...

Tipy na výlet

  • Navštivte zámek, pivovar, radniční věž, klášter, Dům přírody Třeboňska, Dům Štěpánka Netolického, Kotěrovu vodárenskou věž, městské muzeum i muzeum marcipánu, či se...

  • Město Borovany leží 15 km jihozápadně od Třeboně a 6 km severně od Trhových Svinů. Jsou již za hranicemi CHKO Třeboňsko, ale přesto jsou turisticky a cykloturisticky s...

  • Pokud již máte památek ažaž, vyrazte do nedalekých minizoo. Na jedno narazíte mezi městečky Borovany a Trhové Sviny, další je nedaleko Jindřichova Hradce a třetí s...

téma Roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: